ANALIZA Z WYGLĄDU ODTWÓRCZYNI DZIEWCZYNY BONDA (Lea Seydoux) Z FILMU „NO TIME TO DIE”

Część z Was wie, że jestem ogromną fanką Bonda. Na moich szkoleniach i wykładach często pojawia się u mnie parę słów o efekcie Jamesa Bonda.

Efekt Jamesa Bonda

Mówi o pewności siebie pokazanej niewerbalnie. Zwróćcie uwagę, że to jak Daniel Craig się porusza, gestykuluje otacza się aurą pewności siebie. Często powtarzam, że pewność siebie możemy okazywać poprzez prawidłową mowę ciała. W efekcie Bonda najważniejsze co możecie zauważyć to: mało gestykulacji, dokładność i precyzja w gestach, jednym słowem „mniej znaczy więcej”.

Madeleine Swann, czyli Léa Seydoux

Moją uwagę przykuły wywiady głównych bohaterów po premierze „No time to die”. Na nich zobaczymy przemianę odtwórczyni dziewczyny Bonda. Lea Seydoux ścięła włosy na tzw. „chłopaka”. Włosy ścięte zostały z długości za ramiona, więc w tej sytuacji myśląc symbolicznie oznacza to „odcięcie się” od tego co za nią. Często ścięcie włosów u kobiet w symbolicznej analizie wyglądu może być rozumiane także jako odcięcie się od przeszłości związanej z…mężczyznami. Bolesnej przeszłości. Tutaj już nie mnie sądzić czy na planie filmu wydarzyło się to, o czym wspominają media, czyli, że Lea zakochała się w odtwórcy Jamesa Bonda czy też chodzi o jej prywatne damsko-męskie relacje.

Krótkie włosy u kobiet to także chęć przejęcia sterów w swoim życiu, czasami przejęcie „męskich ról”, czasami wiąże się to także z chęcią pokazania się z silnej, męskiej strony. Dodatkowo nie bez znaczenia jest to, w co jest ubrana na jednym z wywiadów z Danielem Craigiem.

Biała koszula w czarne pasy, budząca dwa skojarzenia: oficer i więzienie. Pasy pionowe w analizie z wyglądu to symboliczne uwięzienie  w danej sytuacji. Nieszczęśliwa miłość? Podwójne życie? O jakie więzienie tutaj chodzi tego nie wiemy, możemy jednak nieco przypuszczać, lecz to już zostawię Wam…

Link do wywiadu: https://www.youtube.com/watch?v=dR1XPbznjT0