Od początku wojny w Ukrainie wysyłacie mi mnóstwo zdjęć i nagrań z analizami mowy ciała i wypowiedzi Putina. Wiem, że jesteście ciekawi, że chcecie wiedzieć jak ten człowiek myśli, czy kłamie i jakiej broni użyje? Jednak od początku od kiedy zajmuje się psychologią kłamstwa chciałam to robić żeby nieść dobro. Mówić jaka jest prawda opierając się na wiedzy i doświadczeniu. Brzmi patetycznie, ale taka była i jest moja „misja”. Niestety media i wiele innych wydarzen sprawiło, że kłamstwo często lepiej się klika niż prawda….filtruje w chwili obecnej mocno co i dla kogo robię i właśnie tym razem skupie swoją energię i wiedzę w kierunku prawdziwego LIDERA i Przywódcy. Człowieka, który zamiast „na przód” mówi „za mną”. Wołodymyr Zełenski – Prezydent Ukrainy.

Oto kilka z nich:

1. Postawa wyprostowana i wzrok skierowany przed siebie wyrażający pewność siebie, śmiałość, odwagę.
2. Prawdziwy uśmiech – uśmiechają się nie tylko usta, ale i oczy.
3. Pewność siebie wyrażana przez postawę ciała – wyprostowanie sylwetki, głowa do przodu, utrzymanie spojrzenia. W przemówieniach świetna intonacja głosem dopasowana do sytuacji (wyraźnie mówi, nie za szybko – pojawia się tu tzw. efekt Bonda, wolniej znaczy szybciej zarówno w gestykulacji jak i wypowiedzi).
4. Przy stole z innymi – zobaczcie, ze siedzą w okręgu nie ma równych i równiejszych, jest to pokazanie szacunku i ufność do swoich ludzi. Stół który jest okrągły jest najwyższym wyrazem równości w sytuacjach zawodowych – nikt tu nie jest „pierwszy”. (Na przedstawionym u mnie zdjęciu jest fragment tego stołu, ale w Internecie możecie znaleźć też zdjęcia z drugiej strony).
5. Nachylenie do innych rozmówców pokazuje zaangażowanie i chęć słuchania innych.

To taka mała analiza, wkrótce jeśli macie taką chęć zrobię dłuższą.

Ps. Od zawsze mówiłam jestem psychologiem a nie jasnowidzem. Jeśli ktoś podejmuje się analizy mowy ciała lub wykrywania kłamstwa w mediach na podstawie urywek wypowiedzi Putina to sieje tylko dezinformacje i ewentualną panikę… oczywiście dla otrzymania poklasku i lajków, które nie stanowią dla mnie wartości. Dodatkowo ktoś kto zabija jak już wiemy bez większych analiz to ktoś o rysie (co najmniej) psychopatycznym i również możecie to wiedzieć z moich wykładów – analiza tu jest bardzo ryzykowna, bo niektóre odruchy jak np zwężanie czy powiększanie źrenic na określone sytuację czy informacje będzie zakłamana. Wiele razy podkreślałam w różnych miejscach, że jego mimika niewiele mówi co znowu podkreśla cechy psychopatyczne.

PS2. Jak przeczytaliście do końca to bardzo mi miło! Teraz już wiecie, że u mnie wiedza ma służyć dobru, pokazywaniu i wykorzystaniu komunikacji tej werbalnej i niewerbalnej w dobrych celach, rzetelnej wiedzy i PRAWDZIE. Wolę skupiać uwagę, siłę i doświadczenie w kierunku dobra.