O Mnie

— Tym się zajmuję na co dzień

O mojej pracy

Kim jestem?

Jestem Psychologiem, Terapeutką, Szkoleniowcem z 10letnim doświadczeniem. Autorką książki „Jak wykryć kłamstwo”.
Ekspertem z zakresu odczytywania emocji, mowy ciała, rozpoznawania mikroekspresji i psychologii kłamstwa. Członkinią Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii. Specjalizuję się i fascynuję psychologią przesłuchań. Jestem niezależną Konsultantką w Firmach ds. przesłuchań, komisji antymobingowych, rekrutacji i działów związanych z bezpieczeństwem. Z moich szkoleń i mentoringów korzystają największe korporacje w Polsce dbając o bezpieczeństwo wewnętrzne i wysoki standard świadczonych usług.

Swoją wiedzę z zakresu psychologii kłamstwa i psychologii przesłuchań czerpię zarówno z doświadczenia, wieloletnich prowadzonych obserwacji, badań, rozmów i współpracy ze służbami mundurowymi jak i nauki zwłaszcza zagranicznych technik proponowanych i wdrożonych przez FBI. Ukończyłam także podyplomowe studia na Uniwersytecie SWPS „psychologia śledcza w praktyce operacyjnej i procesowej.”
Miałam zaszczyt być prelegentką w ramach 13 Międzyresortowego Seminarium Poligraficznego organizowanego przez Żandarmerię Wojskową. Mówiłam na niej o werbalnych i niewerbalnych wyznacznikach kłamstwa i ich zastosowaniu w badaniach poligraficznych w Służbach. Stale rozwijam się i podnoszę swoje kompetencje w tym zakresie. Mam ukończone między innymi szkolenia z zakresu nieinwazyjnej analizy osobowości z wyglądu, psychografologii czy profilowania behawioralnego.

Posiadam 10letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń, analiz, procesów grupowych. Swoje wykształcenie trenerskie wyspecjalizowałam kończąc między innymi roczną szkołę trenerów – posiadam certyfikat MEN. Gościnnie prowadzę także wykłady na Uczelniach Wyższych w całym kraju i za granicą. Prowadzę szkolenia z komunikacji interpersonalnej psychologii kłamstwa i przesłuchań (rozmowy) jak i wystąpień publicznych.
Posiadam także wiedzę i doświadczenie w zakresie szkoleń z mowy ciała i rozpoznawania emocji.

W 2020 roku na zaproszenie wydawnictwa Znak powstała moja pierwsza autorska książka „Jak wykryć kłamstwo”. Zawiera ona zbiór mojej dotychczasowej pracy, spostrzeżeń i wniosków w temacie.

Można mnie spotkać w mediach takich jak Dzień Dobry TVN, czy Pytanie na Śniadanie, Chillizet, Polsat news, TVN24, Radiowa Trójka, Czwórka, Radio Zet, Onet Rano.

Jestem  autorką artykułów i publikacji w takich magazynach jak: Newsweek Psychologia, Magazyn Sens, Gazeta Wyborcza, Gazeta Śledcza, Focus, Personel i Zarządzanie, Pani.

Opórcz pracy w charakterze szkoleniowca i konsultanta z ciekawości do Człowieka i jego zachowań pracuję także z pacjentami w gabinecie psychoterapeutycznym. Swoją pomoc psychologiczną opieram głównie na założeniach terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu (ang. Solution Focused Brief Therapy – SFBT) stworzonej przez Steva de Shazer’a oraz Insoo Kim Berg w Brief Family Therapy Center w Millwauke – USA.
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, zaawansowany kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) oraz jestem obecnie w trakcie 4letniego szkolenia terapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Szkoła posiada akredytację EAGT (European Association of Gestalt Therapy) i jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Jako terapeutka stale się rozwijam – rozszerzam pracę także z parami stosując nurt EFT – Emotionally Focused Therapy – terapia skoncentrowana na emocjach trwająca między 12 a 24 sesje mająca liczne badania potwierdzające jej skuteczność zwłaszcza w obszarze traumy więzi (ukończyłam w tym zakresie szkolenie Externship EFT – Emotionally Focused Therapy – w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.)

Głęboko wierzę, że to co stanowi o zdrowieniu w terapii to nie nurt a relacja. Swoją pracę opieram na ciągłym rozwoju, uważności a także pracy na zasobach. Pracuję zgodnie z etyką zawodu psychologa a bezpieczeństwo pacjenta w procesie jest dla mnie najwyższą wartością, dlatego stale superwizuję swoją pracę.

Moja praca jest moją pasją i czerpię z niej nieustającą satysfakcję.

Przyjmuję stacjonarnie w Centrum Warszawy oraz online za pośrednictwem skype i whats up. Szkolenia prowadzę stacjonarnie na terenie całej Polski i zagranicą oraz online – kontakt w sprawie psychoterapii możliwy mailowo bądź telefonicznie (zakładka Kontakt).


664 – 630 -914 ze względu na dużą intensywność pracy zawodowej poproszę o wysyłanie wiadomości SMS.

Media

— o mojej książce i pracy w mediach

Jak wykryć kłamstwo

Zapraszam do obejrzenia zwiastuna mojej najnowszej książki. Klikając w „zobacz więcej” znajdziesz także filmy i linki do moich wywiadów oraz wizyt eksperckich w mediach takich jak TVN, Onet.pl czy Wysokie Obcasy. 

Referencje

Tak mnie zapamiętali klienci

kilka opinii o mojej pracy

„Natalię cechują pełen profesjonalizm i zaangażowanie w podejmowane””inicjatywy. Bardzo dobrze poradziła sobie z wypełniona po brzegi salą, gdy tematyką ściągnęła na spotkanie więcej osób, niż planowaliśmy. Dziękujemy i liczymy na kolejne spotkania!”

Radek Lont
Twórca i Koordynator „Zwinna Łódź”

„Bardzo ciekawe szkolenie, profesjonalne podejście, na pewno wybiorę się na inne, polecam! :-)”

Anna Paluch
Polityk

„To szkolenie to nowa cegiełka w budowaniu mojej wiedzy i samodoskonaleniu. Wyjątkowo interesujące, trenerka profesjonalna w każdym calu, konkretna. Czuć w niej skupienie, godziny uciekały niepostrzeżenie. Polecam i dziękuję”

Aneta Fendorf
Przedsiębiorca

"Z nieukrywaną przyjemnością polecam szkolenia Pani Natalii Hofman – prowadzone z niezwykłą dbałością o szczegóły, w sposób jasny i przejrzysty. Przedstawiony materiał, poparty wieloma przykładami, ma istotne przełożenie na zastosowanie w praktyce – tak zawodowo jak i prywatnie."

Igor Pasternak
Radca prawny

"Dzięki informacjom które nam przekazała, mogliśmy inaczej spojrzeć na dotychczas obowiązujące standardy rozmów aby lepiej rozumieć i odpowiadać na potrzeby osób, które się z nami kontaktują. Czasami nawet te, o których nie mówią wprost."

Piotr Dąbkowski
Manager - Kredytowy Portfel Nieregularny

"Dzięki szkoleniom i wykładom organizowanym przez Natalię zaczęłam bardziej zwracać uwagę na mowę ciała i zrozumiałam jak wiele informacji można z niej wyczytać. Natalia jest świetnym psychologiem i ma dużą wiedzę."

Agata Ochendal
Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Certyfikaty

Moje kompetencje