O Mnie

— Tym się zajmuję na co dzień

O mojej pracy

Kim jestem?

Jestem psychologiem, psychoterapeutką i szkoleniowcem. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, zaawansowany kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) gdzie jestem w trakcie certyfikacji oraz jestem obecnie w trakcie 4letniego szkolenia terapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Szkoła posiada akredytację EAGT (European Association of Gestalt Therapy) i jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Pracuję także z parami stosując nurt EFT – Emotionally Focused Therapy – terapia skoncentrowana na emocjach trwająca między 12 a 24 sesje mająca liczne badania potwierdzające jej skuteczność zwłaszcza w obszarze traumy więzi.

Obszarem mojej pracy terapeutycznej w szczególności jest:

– praca z parami (homoseksualnymi i heteroseksualnymi) w obszarze budowania dobrej bezpiecznej więzi, naprawy związku, radzenia sobie z kryzysem

– praca z młodzieżą w zakresie doradztwa zawodowego, budowania poczucia własnej wartości, odnajdywania siebie, rozumienia swoich emocji i trudnych sytuacji

– praca z dorosłymi w temacie budowania poczucia własnej wartości, miłości do siebie, pewności siebie, opiekowania kryzysu i trudnych relacji/sytuacji w życiu, DDD, DDA, wypalenie zawodowe, depresja, rozwód, rodziny patchworkowe, rodzicielstwo.

Jako terapeutka superwizuję stale swoją prace i kieruję się etyka zawodu psychologa. Jestem także w terapii własnej co jest bardzo ważnym czynnikiem w pracy terapeuty wpływającym na jakość świadczonej pomocy psychologicznej.

To, co cenię w terapii to wartość relacji terapeutycznej w procesie zdrowienia. Brak diagnoz i spojrzenie na człowieka nie przez pryzmat etykiet a jego zasobów. Głęboko wierze, ze zbudowanie bezpiecznej terapeutycznej więzi leczy rany powstające na skutek pierwotnych zranień.

Jako moja druga specjalizacje i zawód traktuje szkolenia z psychologii kłamstwa i przesłuchań (rozmowy) jak i wystąpień publicznych.
 Posiadam także wiedzę i doświadczenie w zakresie szkoleń z mowy ciała i rozpoznawania emocji (certyfikat Paula Ekmana).

Ukończyłam także podyplomowe studia na Uniwersytecie SWPS „psychologia śledcza w praktyce operacyjnej i procesowej.”

Jestem zapraszana w charakterze konsultanta i szkoleniowca także w służbach mundurowych.

Przez ostatnich 8lat doskonaliłam i specjalizowałam swoją drogę w obszarach związanych z prowadzeniem szkoleń z tego zakresu (w tym zakresie ukończyłam roczną szkołę trenerów i posiadam certyfikat MEN). Mam na swoim koncie ponad 9 tysięcy godzin szkoleniowych oraz liczne referencje.

W 2020 roku na zaproszenie wydawnictwa Znak powstała moja pierwsza autorska książka „Jak wykryć kłamstwo”.

Gościnnie prowadzę wykłady na Uczelniach Wyższych.

Prywatnie uwielbiam taniec (w szczególności tango), podróże i książki.

Moja praca jest moją pasją i czerpię z niej nieustającą satysfakcję.

Można mnie również spotkać w mediach takich jak Dzień Dobry TVN, czy Pytanie na Śniadanie.

 

Jestem  autorką artykułów i publikacji w takich magazynach jak: Newsweek Psychologia, Magazyn Sens, Gazeta Wyborcza, Gazeta Śledcza, Focus, Personel i Zarządzanie, Pani.
Udzielam wywiadów do takich mediów jak: Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Chillizet, Polsat News.

Media

— o mojej książce i pracy w mediach

Jak wykryć kłamstwo

Zapraszam do obejrzenia zwiastuna mojej najnowszej książki. Klikając w „zobacz więcej” znajdziesz także filmy i linki do moich wywiadów oraz wizyt eksperckich w mediach takich jak TVN, Onet.pl czy Wysokie Obcasy. 

Referencje

Tak mnie zapamiętali klienci

kilka opinii o mojej pracy

„Natalię cechują pełen profesjonalizm i zaangażowanie w podejmowane””inicjatywy. Bardzo dobrze poradziła sobie z wypełniona po brzegi salą, gdy tematyką ściągnęła na spotkanie więcej osób, niż planowaliśmy. Dziękujemy i liczymy na kolejne spotkania!”

Radek Lont
Twórca i Koordynator „Zwinna Łódź”

„Bardzo ciekawe szkolenie, profesjonalne podejście, na pewno wybiorę się na inne, polecam! :-)”

Anna Paluch
Polityk

„To szkolenie to nowa cegiełka w budowaniu mojej wiedzy i samodoskonaleniu. Wyjątkowo interesujące, trenerka profesjonalna w każdym calu, konkretna. Czuć w niej skupienie, godziny uciekały niepostrzeżenie. Polecam i dziękuję”

Aneta Fendorf
Przedsiębiorca

"Z nieukrywaną przyjemnością polecam szkolenia Pani Natalii Hofman – prowadzone z niezwykłą dbałością o szczegóły, w sposób jasny i przejrzysty. Przedstawiony materiał, poparty wieloma przykładami, ma istotne przełożenie na zastosowanie w praktyce – tak zawodowo jak i prywatnie."

Igor Pasternak
Radca prawny

"Dzięki informacjom które nam przekazała, mogliśmy inaczej spojrzeć na dotychczas obowiązujące standardy rozmów aby lepiej rozumieć i odpowiadać na potrzeby osób, które się z nami kontaktują. Czasami nawet te, o których nie mówią wprost."

Piotr Dąbkowski
Manager - Kredytowy Portfel Nieregularny

"Dzięki szkoleniom i wykładom organizowanym przez Natalię zaczęłam bardziej zwracać uwagę na mowę ciała i zrozumiałam jak wiele informacji można z niej wyczytać. Natalia jest świetnym psychologiem i ma dużą wiedzę."

Agata Ochendal
Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Certyfikaty

Moje kompetencje