Co mówi o nas kolor BIAŁY, który jest wiodącym kolorem Lekarzy?Biały kolor, który krzyczy wręcz o uwagę. Kolor nie tylko kitli lekarskich, ale także sukni ślubnej czy koszul, które zakładamy w sytuacjach służbowych bądź starania o pracę. W analizie tego koloru zawsze biorę pod uwagę oczywiście miejsce gdzie jest ten kolor zakładany/noszony. Dzisiaj parę słów o bieli noszonej w sferze tułowia, czyli koszul/bluzek itp.Przede wszystkim zawsze kiedy widzę osobę w bieli na moim szkoleniu to jestem więcej niż pewna, że to będzie osoba, która będzie się udzielała, zadawała pytania, była aktywna w trakcie takiego szkolenia/wykładu. Dlaczego? Bo biel to kolor ambicji, osoby które go noszą chcą zostać zauważone, być może chcą osiągać więcej na tle zawodowym, chciałyby znaczyć więcej, aspirują wyżej. Biel ma w swojej symbolice także potrzebę wolności, brania życia pełnymi garściami, decyzyjności i bycia podziwianym…

KOLOR ciemno zielony, khaki. Kolor jaki noszony jest przez Żołnierzy.

KOLOR KHAKI, CIEMNA ZIELEŃ, czyli kolor munduru Żołnierzy.Zieleń kolor równowagi, często nadziei na nowe, potrzeby wyrównania wewnętrznych sprzeczności. Zieleń to także potrzeba odzyskania własnej siły, równowagi między myślą, działaniem, czynem…Zieleń jasną, trawiastą można zobaczyć na przykład u kobiet w ciąży. Natomiast to mówi kolor tzw. zgniłej zieleni? Jest to kolor jednocześnie będący sygnałem alarmowym. Kolor na którego uwagę szczególnie powinniśmy zwracać, bo jest on odwrotnością siły i dobrego stanu ducha. Może oznaczać kłopoty w sferze psychiki, załamanie nerwowe a nawet depresję. Często padają pytania czy wyrzucając jakiś kolor z szafy możemy zmienić nasze samopoczucie? Nastawienie? Odpowiedź brzmi TAK.

Jest to proces, który ma niewiele wspólnego z modą i stylizacjami. ➡Patrzymy na ubrania, budowę ciała i gestykulację w trochę w inny sposób. To, co na siebie zakładamy, sposób poruszania się, specyficzna mowa ciała każdego człowieka – to odzwierciedlenie Twojego wnętrza. Język ciała i język ubrań to unikatowa analiza psychologiczna tego, co się z Tobą dzieje. Każdy proces przemiany wiąże się z porządkowaniem. Tutaj też porządkujemy, ale Twoją szafę. Sprawdzamy każde ubranie i przyglądamy się Twoim uczuciom.➡ Nasi Klienci proces porządkowania opisują, że jest to uwolnienie, mówią, że ciężar schodzi z barków i są gotowi na „Nowe”. Mamy zasadę: Zakładaj to, co kochasz! ➡W całym procesie pracujemy na heksagonie szczęścia, czyli przyglądamy się 6 najważniejszym sferom Twojego życia, czyli Praca, Pieniądze, Związki i Rodzina, Zdrowie, Czas wolny, Sens – Duch. Każdy obszar bierzemy „na tapetę” i przyglądamy się, który jest ok , a który wymaga Twojej pracy i są tam problemy. ➡Wdrażamy zmianę poprzez odpowiedni dla Ciebie ubiór, postawę ciała, dobór kolorystyczny, fryzurę i dodatki. Uczymy Cię na nowo specyficznej mowy ciała, która dodaje mocy oraz sposobu ubierania się, który wpłynie na Twoją energetykę. Kształtujemy nowe nawyki, które zaprowadzą Cię do pożądanych zmian, poprawią jakość Twojego życia i funkcjonowania. ➡W ramach spotkań indywidualnych spotykamy się „on line”.

KOLOR POMARAŃCZOWY- energia, działanie, dążenie do celu to główna symbolika koloru. Należy pamiętać, że ta symbolika, którą przedstawiam w analizie kolorystycznej nie jest tak samo czytana na różnych poziomach naszego ciała jak i jest możliwa do odbierania na poziomie świadomym oraz…nieświadomym…

W tym artykule opieram się na badaniach i założeniach Dariusza Tarczyńskiego na podstawie jego książki „Zrozumieć człowieka z wyglądu”.