1. DONALD TRUMP

Podpis tak duży, umieszczony w centralnej części kartki może wskazywać na osobę lubiącą być w centrum, błyszczeć, podkreślać swoją osobę. Litera r w kształcie „v” wskazuje na osobę prawą, uczciwą, postępującą zgodnie z prawem.

Podpis prosty i prostopadły tak jak widzimy w tym wypadku mówi o osobie stonowanej, myślącej racjonalnie, twardo stąpającej po ziemi, wyznaczającej innym kierunki działania oraz dumnie i wysoko noszące głowę (także metaforycznie). Pismo kątowe, ostre mówi o przekonaniu własnej racji, surowości w podejmowanych decyzjach i ich egzekwowaniu. Taka osoba posiada zdolności przywódcze, jest wymagająca służbowo oraz ma wysokie wymagania wobec siebie i innych.

2. JOE BIDEN

Podpis nachylony w prawą stronę charakteryzuje osoby działające, aktywne, ekstrawertyków, czasami kierujące się emocjami w podejmowaniu decyzji.
Rozdzielenie imienia i nazwiska w podpisie oznacza rozdzielanie także życia prywatnego od zawodowego w życiu. Literka „J” jest duża, ma dużą część górną. Takie ‘wybijanie’ górnych sfer pisma charakteryzuje osoby ambitne, pragnące władzy, prestiżu. Ciekawym elementem jest kropka nad „i”. Postawiono tak wysoko i równolegle do trzonka litery wskazuje na dużą wyobraźnię i entuzjazm, jeśli dodatkowo miałaby lekki nacisk mogłaby wskazywać na uduchowienie osoby piszącej (w przypadku tej próby jednak nie możemy stwierdzić siły nacisku).

Źródło zdjęć:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9b/Joe-Biden-signature.png

https://www.rp.pl/Prezydent–USA/180519942-JK-Rowling-Co-podpis-Trumpa-mowi-o-Trumpie.html

Bibliografia:

„Sekrety charakteru zawarte w piśmie” Aleksandra Obrębska

„Psychografologia” Dariusz Tarczyński