Psychologia komunikacji

Psychologia komunikacji
i czytania człowieka

Komunikacja składa się na przekaz werbalny i niewerbalny. Na tym szkoleniu poruszę oba te aspekty. Dobra komunikacja oparta na słuchaniu, wymianie zdań, szacunku i otwartości na drugą stronę daje potężne narzędzie do budowania zaufania i jakościowych relacji. Dodatkowo znając mowę ciała, wiedząc co oznaczają dane sygnały jakie wysyła nam ciało możemy zobaczyć szerszy obraz drugiego człowieka. Znając aspekty komunikacji niewerbalnej, czyli mowy ciała uczymy się, że nasze słowa mają moc – potrafią otwierać i zamykać także umysł. Ciało komunikuje tak samo jak słowa, a ja często lubię kontrowersyjnie wysnuć wnioski, że o wiele więcej. W moim szkoleniu zwrócę uwagę także na czytanie z wyglądu i pokażę jak wykorzystać te wiedzę.

Moje nowe szkolenie zawiera mieszankę tego, co do tej pory robiłam. Dostaniecie na nim autorską wiedzę z zakresu czytania człowieka i naukę komunikacji, budowania relacji opartej na zaufaniu i empatii, która pięknie otwiera i pomaga w sytuacjach zarówno związanych z przesłuchaniami jak i pracą terapeuty czy managera korporacji.

 

Szkolenie dedykuję dla każdego kto chciałby:

– Poznać prawidłowe zasady czytania mowy ciała – w tej części będę skupiała się na zapoznaniu uczestników z tym jak czytać mowę ciała oraz na zapoznaniu z najważniejszymi gestami związanymi z: trójpodziałem człowieka (nogi, tułów, głowa) + przestrzeń osobista.

– Nauczyć się czym jest aktywne słuchanie, odzwierciedlanie czy parafraza – poprzez krótką teorię popartą praktyką będziemy ćwiczyć zasady komunikacji opartej na zrozumieniu, otwartości, szacunku dającej poczucie wysłuchania i pozytywnego odbioru.

– Nauczyć się dawać informację zwrotną

– Nauczyć się na czym polega budowanie zaufania w relacji i jak je tworzyć

– Poznać zasady komunikacji bez przemocy tzw. NVC i jak prowadzić trudne rozmowy

– Nauczyć się czym jest i jak stosować analizę z wyglądu – w tej części przekażę wiedzę z zakresu analizy ubrań, akcesoriów, kolorów, wyglądu, która daje szerszy obraz widzenia drugiej osoby

Spotkajmy się!

Kalendarz szkoleń

dla firm i grup zorganizowanych

Nadchodzące szkolenia

Minione szkolenia